Stary dobry Windsor

Windsor to perfekcyjne miejsce na spędzenie wolnego dnia. Jak na dość niewielkie miasteczko, oferuje naprawdę sporo. Można tu obejrzeć wspaniałe zabytki, nacieszyć oczy wąskimi uliczkami, krzywymi domkami, brukowanymi uliczkami, można oddać się w zakupowy wir i spędzić cały dzień chodząc po sklepach, jeśli ktoś właśnie tego potrzebuje, można również dobrze zjeść i zasmakować kuchni angielskiej, włoskiej, greckiej, chińskiej, malezyjskiej i jeszcze kilku innych. W Windsor działa prężnie klub jeżdziecki i tor wyscigow konnych Royal Windsor, który swoją historią sięga do 1866 roku, lub nawet wcześniej, kiedy to król Henryk VIII organizował na tych terenach wyścigi. Tuż obok Royal Ascot to jeden z najbardziej elitarnych klubów. Można również odwiedzić Muzeum Windsoru, lub wybrac się na wycieczkę po Tamizie z French Brothers. Warto również przejść na drugą stronę mostu i zwiedzić przeurocze Eton, które naprawdę urzeka swoją autentycznością.

Do Windsoru najlepiej wybrać się pociągiem. Dojeżdżają tam linie South West, które kursują regularnie (ok. 3-4 razy w ciągu godziny) pomiędzy London Waterloo i Windsor & Eton. Historia Windsoru sięga 11-go wieku, więc jest to naprawde stare miasto. Znane najbardziej z królewskiego zamku, który został wybudowany nad Tamizą przez Wilhelma Zdobywcę w 11-tym wieku, jest siedzibą, która do tej pory była gościła 39 monarchów. Choć dziś nie skupiam się na zamku, ponieważ jest to bardzo oblegany obiekt, szczególnie w weekendy, można stracić dobrych parę godzin na samo stanie w kolejce do wejścia. Was zachęcam do zwiedzenia miasteczka, bo naprawdę warto, każdy tu znajdzie coś ciekawego dla siebie. Zapraszam do galerii.

Pozdrawiam,

A.

_dsc7944_dsc7953_dsc7956_dsc7960_dsc7963_dsc7964_dsc7975_dsc7976_dsc7978_dsc7984_dsc7985_dsc7992_dsc8001_dsc8026_dsc8029_dsc8036_dsc8038_dsc8043_dsc8044

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s